Archives

All posts for the month Maj, 2015

W dniach od 15 do 16 maja 2015 r. odbyło się w Kielcach dwudniowe posiedzenie Rady Oddziałów SIMP w Makroregionie Południowo – Wschodnim .W obradach uczestniczyli przedstawiciele Oddziałów z Rzeszowa , Starachowic , Kielc i Tarnowa .                                                                     Oddział Tarnowski reprezentowali Koledzy:  Lesław Świętochowski i Piotr Gębiś .
W pierwszym dniu uczestnicy Makroregionu zwiedzili ekspozycje wystawców Targi Kielce ” AUTOSTRADA POLSKA ” – XXI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego . Po południu i w godzinach wieczornych odbyła się zasadnicza część obrad , podczas której prezes Oddziału SIMP w Tarnowie , kol. Lesław Świętochowski przedstawił okolicznościową prezentację historyczno – techniczną pt. ” Co łączy Tarnów , Kielce i SIMP z okrętem podwodnym ORP SOKÓŁ „.
W drugim dniu  obrad 16 maja 2015 r. uczestnicy posiedzenia Makroregionu zwiedzali ruiny zamku w Chęcinach , Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i Centrum Nauki im. Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim .